Probleme la locul de muncă

18 сентября 2023 3

Bună ziua. Am fost neglijată și hărțuită moral la locul de muncă, prin crearea unui mediu intimidat și ofensator, care a avut ca scop lezarea demnităţii mele. Vinovat de situația descrisă se face șeful meu, care în repetate rânduri a demonstrat abuz de putere, m-a marginalizat, șantajat și intimidat și chiar și-a permis să ridice vocea. Ce pot face, la cine pot apela? Vă mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

Vladislav  Dobrea
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Poate fi depusă plîngere la Inspectoratul de Stat al Muncii , Consiliul pentru prevenirea și eliminarea discriminării și asigurarea egalități sau direct în instanţa de judecată.

22 сентября 2023