Procedura la Curtea de Apel

13 августа 2018 52

Buna ziua. Vin cu urmatoarea intrebare. Sotia a depus cerere de divort. Judecatoria a dat o hotarare in favoarea ei, in absenta mea, cu toate ca am preintampinat ca nu pot veni si am rugat sa amane sedinta (am confirmarea depunerii acestui demers). Am depus cerere de apel. Au inregistrat-o. Spuneti, va rog, care e procedura de mai departe? Trebuie sa astept vreo instiintare de la Curtea de Apel? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna,
În cazul în care ați depus apel urmează să așteptați citația de la Curtea de Apel, între timp după ce primiți hotărârea integrală întocmiți apelul suplimentar(motivat) și îl depuneți în cancelaria Curții de Apel pana la data indicată în Încheierea pe care o veți primi.

14 августа 2018