Proces penal

9 ноября 2017 77

Am avut un proces penal, în septembrie Curtea de apel mi-a dat decizia. Trebuie sa mă prezint un timp în fiecare luna, în octombrie a mai fost o ședință fără mine. Am mers la biroul de probațiune sa văd când sa mă prezint lunar. Acum vreau sa mă angajez, aici se verifica persoana dacă are antecedente penale. E posibil ca sa văd undeva informația aceasta?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Da,solicitati cazierul judiciar , il puteti comanda online aici :
http://servicii.gov.md/ServiceDetails.aspx?id=b60f9e3e-8405-4535-aeba-015b54423588#

10 ноября 2017