Proces-verbal contraventional de care nici nu am auzit

30 октября 2023 3

Buna ziua! Am nevoie de ajutor. Astazi am primit o notificare de la executorul judecatoresc precum ca pe data de 10.08.2023 mi-a fost intocmit proces-verbal pentru tulburarea ordinii publice la ora 9.54 dimineata. Mentionez nu am incalcat nimic, la sectorul de politie nu am fost chemat. In procesul-verbal este aplicata semnatura mea, insa eu nu am semnat nimic. Ce pot face in acest caz?

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Artur,
Trebuie samergeti la Executor sa luati actul in baza caruia s-a intentat procedura de executare. Si sa contestati decizia agentului constatator. De la sine aceste lucruri nu se intimpla. Daca nu aveti timp sau nu doriti sa faceti acest lucru angajati un Avocat pentru a se ocupa... mai detaliat de restabilirea drepturilor dvs incalcate.

30 октября 2023