Proces-verbal intocmit la vama

18 августа 2018 37

Buna ziua! La vama Costesti mi s-a intocmit un proces-verbal pentru nedeclararea a 50 de pachete tigari. Am fost chemat la Bălți pentru declarații si mi s-a comunicat că in termen de 15 zile ma vor suna sa imi zică rezolutia la proces. A trecut mai bine de o lună și eu nu stiu nimic. Ceea ce ma deranjează e ca mi s-a oprit masina si nu pot munci fara ea si trebuie sa stau in concediu pana reușesc să o scot. Ar trebui să imi caut un avocat? Sunt cetățean român si pana acum am facut 2 drumuri pana la Bălți sa tot intreb de raspuns si imi spun ca e tot in cercetare. Astept un raspuns, va rog!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Nu exista n termen expres stabilit în legislație operându-se cu termen rezonabil. In cazul dvs puteți solicita nr de telefon al agentului constatator care duce cazul pentru a coordona cu acesta fără a vă deplasa. Urmează să știți că procesul Contravențional încetează daca timp de un an nu se soluționează... mai detaliat cauza.

După posibilitatea, angajarea unui avocat pentru a va reprezenta este doar in beneficiul dvs.

18 августа 2018