Procurare apartament

27 июня 2024 6

Buna ziua. Vreau sa-i cumpar fiului un apartament. El este casatorit. Din punct de vedere legal, scest apartament sa va considera avere comuna cu sotia lui? Sau e mai bine sa-l procur pe numele meu, apoi sa-i fac donatie. Multumesc.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua. Mai bine ar fi prin donaţie să-l transmiteţi pentru ca să nu fie proprietate comună în devălmăşie. (să aparţină şi nurorii)

28 июня 2024
  • Юрисконсульт

Buna d-na Marina, pentru o claritate de dorit să vorbiți cu ambii ce planuri aveți și o să vedeți reacția nurorii, cât ea îl iubește pe fiul DVS și după asta sunteți în drept să procedați așa cum a propus colegul dl. Sergiu.

28 июня 2024