Procurare automobil

21 сентября 2017 35

Bună ziua. As dori să procur un automobil, dar stăpânul automobilului e peste hotare. E nevoie de procură ca să pot circula? Testarea și asigurarea obligatorie sunt pe numele meu. Mulțumesc anticipat.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună seara Andrei,

Începând cu 2017 conducătorul autovehicolului în urma modificărilor legislative nu mai este obligat să dețină un act care confirmă dreptul de proprietate asupra automobilului, așadeci, puteți circula fără nici o problemă.

21 сентября 2017
  • Юрисконсульт
  • Иные правонарушения

va rog, daca puteti sa faceti trimitere la aceasta norma. mersi

22 сентября 2017