Procurarea automobilului

11 сентября 2017 41

Bună ziua. Problema mea constă în faptul: procurarea automobilului a fost indeplinita la notar pe data de 10 februarie seara. In aceeasi zi dimineata a fost produsa incalcarea cu acest automobil, acum aceasta incalcare este inregistrata pe actualul proprietar, fiind chemat la judecata, dar el nu se afla in țară. Cum se poate de dovedit nevinovatia fara necesitatea de a reveni in țară?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Dacă vă referiți la o încălcare a RCR, atunci în procesul verbal este indicat numele contravenientului și nu ar trebuie sa fie o problememă. Pe lîngă toate este indicata și ora încălcării prin care puteți demonstra nevinovăția actualului proprietar prin ora încheierii actului la notar.

11 сентября 2017