Reclamantul este nevoit la depunerea cererii de chemare in judecata sa ataseze extrasul paratului?

24 июня 2017 60

Potrivit art. 167 - actele care se anexează la cererea de chemare in judecata, copiile de pe cererea de chemare in judecată si de pe inscrisuri, certificate de catre parte, pe proprie raspundere, intr-un numar egal cu numărul de piriti si de intervenienti, daca ei nu dispun de aceste acte, plus un rind de copii pentru instanta. Copiile vor fi certificate de catre parte pentru conformitate cu originalul. Intrebarea consta in felul urmator: RECLAMANTUL este nevoit la depunerea cererii de chemare in judecata sa ataseze extrasul PARATULUI (agent economic)? Mersi anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna seara!

Un asemenea act nu este necesar de anexat la cererea de chemare in judecata.

24 июня 2017