Redactare Termeni si Condiții website

12 сентября 2017 167

Buna ziua! Cine poate redacta "Termeni si Condiții" si "Politica confidențialitate" pentru un website? Cui va trebui sa ma adresez pentru consultanta in acest domeniu? Multumesc!

Комментарии юристов 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Contactati-ma la nr. de telefon : 069757546

14 сентября 2017
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Telefon nr. 078828988

14 сентября 2017
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

În cazul în care aveți intenția să comunicați vizitatorilor și utilizatorilor web site-lui Dvs despre anumite condiții de utilizare, recomand să luați în considerație următoarele chestiuni:
1 - Auditoriul țintă și statul pe teritoriul căruia doriți să furnizați serviciile;
2 - Categoriile de date care le prelucrați și despre regimul juridic a... mai detaliat cărora doriți să comunicați: drepturi de autor, marca comercială, prelucrarea datelor personale, prelucrarea corespondenței, prelucrarea datelor tangente tranzacțiilor economice, etc.;
3 - Despre utilizarea opțiunii „cookie”;
4 - Informații despre activitatea Dvs: forma organizatorico-juridică, date de contact, etc, un link către o bază oficială de date unde pot fi mai multe informații oficiale despre compania Dvs.
5 - Informații despre asigurarea securității prelucrării datelor informatice sensibile, iar în anumite cazuri inclusiv despre existența unor acte permisive în acest sens, eliberate de autoritățile competente.
etc.

3 октября 2017