Reducerea perioadei de suspendare a permisului

19 июля 2018 145

Bună! Recent mi-a fost suspendat permisul pentru o perioada de 2 ani, din cauza unei alcoolemii grad minim. Astazi am aflat ca pentru aceeasi infractiune sanctiunea va fi suspendarea permisului de la 6 luni pana la 1 an. Cum as putea solicita reducerea pedepsei, tinand cont de noua lege? Nici nu vreau sa mai pomenesc ca pentru alcoolemia pentru care am fost pedepsit, in majoritatea tarilor europene (Germania, Italia, Spania,Franta, Marea Britanie) nici nu as fi fost sanctionat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Faptul dat va fi posibil adresând- vă cu o cerere in judecată solicitând aplicarea legii noi care este mai blândă

13 сентября 2018