Reducerea personalului conform Codului muncii

1 февраля 2018 248

Care este procedura la reducere a personalului? Conform caror articole se efectueaza?

Jurist comments 1

Iulia Furtuna
  • Адвокат

Viorica, vedeti articolele 86 (in special alin. 2 - interdictiile de concediere), 87 (daca exista organ sindical), 88 (procedura de reducere), 183 (daca exista mai multe functii de acelasi fel), 184 (termen de preaviz) si 186 (indemnizatia de eliberare din serviciu) din Codul muncii http://lex.justice.md/md/326757/

1 февраля 2018