Refuz de primire a pensiei alimentare.

3 ноября 2017 66

Buna ziua! Întrebarea este: după hotărârea de judecată tatăl este obligat să achite 1.000 lei. Din motiv că el este stabilit cu traiul în Germania și are acolo doi copii minori dintr-o căsnicie și un copil minor din actuala relatie, în afara de copilul cu mine, pe care ii întreține cu 375 euro fiecare. Care este modalitatea de a refuza pensia alimentara pentru că copilul sa nu fie obligat să-l întrețină la bătrânețe?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Incheiati un acord notarial ! Aici sau in Germania !

4 ноября 2017

Mersi. Ați putea specifica ce trebuie sa conțină acest acord și între cine trebuie încheiat. Sorry de întrebare, asi vrea sa concretizez.

4 ноября 2017