Relatiile intre vecini

8 сентября 2017 139

Vecinul de jos sufera de dereglari psihice. Iarna trecuta a stat toata iarna cu geamul complet deschis (indiferent de gerul de afara). Respectiv am avut de suferit eu: temperatura mai joasa in apartament si podeaua foarte rece. Orice incercare de a rezolva pasnic situatia a suferit esec. Va rog sa-mi sugerati cum sa procedez daca situatia se repeta si iarna aceasta.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Greu de dat un răspuns juridic la speța dvs, totuși ar fi posibil să demonstrați printr-o expertiză/constatare că temperatura normală a camerei este scăzută, cauza fiind acțiunile întreprinse de vecin și anume a geamului deschis pe timp de noapte. Ulterior sa vă adresați in judecată că din această cauză vă... mai detaliat este afectata sănătatea.

Totuși încercați să coordonați cu o persoană care are grijă de acesta, tutorele lui dacă există, deoarece nu există careva restricții legale și sancțiuni pentru fapta vecinului..

8 сентября 2017