Renunțare la casa părintească

4 сентября 2024 0

Bună ziua. Dacă în casa părintească s-au născut o soră și un frate, părinții au dreptul să scrie casa pe unul din ei, fără a cere acordul celuilalt? Sau unul din ei trebuie să renunțe în scris la casă?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат

proprietarul are dreptul să facă ce vrea, acordul persoanelor care nu sunt proprietari, inclusiv copiii proprietarilor, nu este necesar........numai dacă unul imobil nu este coproprietate și a copiilor, atunci, evident că est necesar acordul tuturor coproprietarilor.......

5 сентября 2024