Renunțarea la încasarea datoriilor la pensia alimentară

21 апреля 2024 3

Bună ziua, stimați juriști! Dacă scriu cerere la executor, precum că renunț la încasarea pensiei alimentare de la tatăl copilului și a datoriilor acumulate, se anulează și hotărârea judecătorească?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buba ziua d-na Larisa, nu se anulează hotărârea despre incasarea pensiei alimentare. Debitorul n-o să fie urmărit de executor și tot, cu asta se termină. Ex. soțul n-o să fie în veziunea executorului, careva urmări n-o să aibă.

21 апреля 2024