Repararea pagubelor cauzate intr-un accident rutier

30 марта 2023 83

Buna ziua. Automobilul meu a fost tamponat din spate. Politia a constatat ca soferul care m-a tamponat se face vinovat de producerea accidentului. Reprezentantul companiei de asigurari a analizat situatia si a spus ca aceasta va achita schimbarea portierei din spate si a barei de protectie. Dupa trei luni, mi-au trimis sa semnez un acord in care era indicata o suma mult mai mica decat cea reala. In afara de asta, la service am descoperit ca sunt defectiuni suplimentare care nu au fost depistate initial. Am facut poze si am contactat compania de asigurari in privinta acestor defectiuni, insa mi-au raspuns ca nu voi primi nimic in plus pentru ca deja am semnat acordul care prevede o suma (care, repet, nu este suficienta pentru a repara automobilul). Ce sa fac si cum sa procedez? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună. Transmiteți o cerere prealabilă companiei prin care solicitați achitarea sumei apoi, dacă nu se rezolvă, în instanță.

31 марта 2023