Reparatie la cheie

9 ноября 2017 64

Buna ziua! Am incheiat contract de reparatie a apartamentului cu persoana X. A luat deja o suma de bani de la mine. A efectuat un sir de lucrari. Nu sunt multumita de calitatea lucrului efectuat; au trecut cu mult termenii prevazuti de contract, in plus imi mai cere aproximativ 30.000 lei, nejustificati si neprevazuti in contract. Au sistat lucrarile si nu pot da caldura in apartament riscand astfel sa apara umiditate, mucegai si toate restul. Va rog sa ma ajutati! Ce pot face? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

De fapt conteaza mult conditiile contractuale , cauzele de reziliere a acestuia ! Daca aveti posibilitate imi trimiteti contractul pe adresa de e-mail: calin.bobeica@yahoo.com
Totodata faptul ca suma nu a fost prevazuta de contract , va exonereaza de obligatia contractuala , pina la momentul demonstrarii de fapt a lucrarilor executate... mai detaliat si cuantumul acestor lucrari .

10 ноября 2017