Restanta la credit

17 января 2022 208

Buna ziua. Reprezentantul creditorului (companie de creditare) m-a avertizat ca daca nu rambursez timp de doua saptamani creditul de 11.000 lei, imi va bloca cardul salarial si va veni impreuna cu primarul si politistul de sector sa puna sechestru pe bunurile din casa. Noi, insa, stam la gazda. E posibil asa ceva?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua, nu, nu este posibil, sunt amenințări de prost gust și total ilegale. Nu vă faceți griji la capitolul dat.

18 января 2022