Reziliere contract de studii - cursuri online in Romania

25 апреля 2017 97

Am incheiat un contract cu o firma de studii, care iti ofera cursuri online din Romania, cursurile sunt in valoare de 1450 de euro, in fiecare luna trebuie achiatata suma de 127.50 euro, achit prin MobiasBanca, am trimis o cerere de reziliere a contractului cu argumente dece doresc reziliere, am primit raspuns ca firma data nu este de acord sa anuleze contractul si ca poate fi reziliat doar in cazul daca eu achit toate ratele, o persoana din Romania care tot invata la aceste cursuri, a trimis si el solicitarea de reziliere si lui ia fost acceptata si sa reziliat contractul, as dori sa intreb daca pot si eu sa reziliez contractul si daca este nevoie sa fac lagatura cu cineva pentru a solutiona intrebarea data in baza contractului incheiat?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Адвокат

Deoarece se poate de presupus că contractul dvs este guvernat de legile României, trebuie să vă adresaţi unui avocat sau altui jurist calificat din România.
Înainte de asta, găsiţi contractul şi citiţi-l. Acolo ar putea scrie în ce condiţii el poate fi reziliat.

25 апреля 2017