Rezilierea contractului cu un avocat

19 октября 2021 107

Bună ziua. Am încheiat un contract de asistenta juridica (pe 3 ani), am achitat onorariul stabilit in contract. În timp de mai mult de doi ani, avocatul nu a facut nimic, nu a rezolvat cauza pentru care a fost plătit onorariul. La sunete si la mesaje nu raspundea, stiind ca ma aflu in afara MD si nu pot sa apar la biroul lui. Am scris cerere pe numele lui in care am cerut sa mi se dea o informatie la ce etapa de documentare se afla cauza mea, nu a dat nici un raspuns, mi-a intors suma onorariului.
Întrebarea mea e următoarea: Ce trebuie de facut in acest caz, reziliez contractul cu avocatul sau e considerat automat anulat, odată ce a fost intoarsa suma onorariului?
Multumesc de raspuns.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Lilia, da avocatul a reliziat contractul încheiat între DVS și dumnealui, cu întoarcerea onorariului. În așa caz nu puteți să faceți nimuca.

21 октября 2021