Rezilierea contractului de studii

4 мая 2017 66

Am semnat un contract de studii cu o scoala, pe un termen de un an si jumatate. Din probleme personale nu pot continua si imi cer o parte din bani inapoi, dar, in luna ianuarie contractul a expirat si ei imi spun ca nu au cum sa mi restituie. Cum sa procedez?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vladimir Palamarciuc
  • Адвокат

Eduard, daca contractul a expirat acesta nu mai poate fi reziliat. Din ceea ce spuneti inteleg ca scoala va oferit servicii educationale, dar dumneavoastra nu v-ati folosit de ele.
Chiar daca scoala ar dori sa Va restituie banii presupun ca institutia poate avea angajamente fiscale deja reiesind din suma care... mai detaliat ati platito - astfel sa nu fie convenabil sa o restituie acum. Poate merita sa discutati cu scoala prelungirea contractului pentru o alta perioda de studii pentru dumneavoastra, fara sa achitati un nou pret.

4 мая 2017