S-a spart teava comuna de apa rece si a curs la vecini

28 апреля 2017 67

Teava comuna de apa rece, avind o defectiune intre perete, s-a spart si a curs apa in mai multe apartamente. Unul din vecini vrea sa-i restitui 15000 lei. Port eu vina pentru aceasta?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Adresati-va cu o cerere la APLP-ul d-stra sa vina sa intocmeasca un proces-verbal prin care sa constateze de unde survine scurgerea de apa ! Personal m-as adresa si la un expert independent pentru stabilirea defectiunilor tevii ca sa va asigurati pe viitor in cazul aparitiei unor litigii (cheltuieli suplimentare... mai detaliat , insa merita) ! Succese ;)

28 апреля 2017