Самозахват земли

14 сентября 2024 0

Добрый день! Приобрел участок земли длиной 25 метров (по кадастру). После того как перемерил, он оказался на 1,5 метра короче, из-за того что сосед подвинул свой забор. Что делать в такой ситуации?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Alexandru, dacă vecinul nu merge la tratative și nu cedează, DVS sunteți în drept cu toate documentele, de care dețineți să vă adresați în judecată, pârâtul o suporte și cheltuielile, efectuate de DVS, inclusiv taxele necesare.

15 сентября 2024
Mihai Gherbovei
  • Адвокат

buna alexandru
speța dvs este complexă și este necessar de a întreprinde mai multe acțiuni cel mai bine este să consultați un avocat
succese

17 сентября 2024