Schimbarea nume

28 марта 2017 25

Pot sa depun cerere de schimbare a numelui la Starea Civila de pe str. M.Viteazu, mun. Chisinau, chiar chiar daca sint cu viza de resedinta in alt raion?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună seara, Natalia.

Cererea privind schimbarea numelui se depune personal la Oficiul stare civilă în a cărui rază teritorială sunteţi domiciliaţi (vedeți în fișa de însoțire a buletinului de identitate secțiunea domiciliul).

Pentru mai multe detalii despre procedura de schimbare a numelului aici: http://starecivila.gov.md/ro/pages/schimbarea-numelui-prenumelui .

29 марта 2017