Schimbarea vizei de reședință

1 декабря 2023 3

Bună ziua. Dacă după depunerea jurământului de credință la unul din consulatele în RM, îmi schimb viza de reședință, respectiv buletinul moldovenesc și pașaportul biometric, voi întâmpina probleme la perfectarea paâaportului românesc? Dar dacă îmi schimb actele moldovenești după modificarea vizei de reședință, atunci când am perfectat pașaportul românesc, trebuie să-mi schimb pașaportul românesc din nou?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Lilia, de dorit, ca DVS să vă adresați cu o cerere oficială la ambasada României, unde să stupulați celea menționate mai sus pentru o claritate.

3 декабря 2023