Se poate circula peste hotare cu masina pe care este aplicat sechestru?

19 июля 2023 3

Buna! Se poate circula peste hotare cu masina pe care este aplicat sechestru? La linia fierbinte a serviciului vamal nu dau raspuns la asa intrebari. Sechestru a fost aplicat pe masina de un executor judecatoresc, care nu a restrictionat circulatia prin tara.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Lungu
  • Адвокат

Bună ziua!
Sehcestru poate fi aplicat în mod diferit. Spre exemplu:
1. Sechestru - adică interdicție de înstrăinare, ce presupune că Dvs. nu suntețiîn drept să vindeți automobilul, însă, aveți dreptul să circulați liber, inclusiv să ieșiți din țară.
2. Sechestru - în vederea ridicării automobilului și anunțarea în căutare. În acest caz,... mai detaliat automobilul nu poate fi scos din țară.

Solicitați informație de la executorul judecătoresc care a aplicat interdicția.

21 июля 2023