Sechestru pe apartament

14 сентября 2024 0

Salut! Poate executorul judecatoresc sa aplice sechestru pe apartament, daca acesta nu-mi apartine cu drept de proprietate? Am doar viza de resedinta in acel apartament, iar proprietari sunt indicate alte persoane, lucru inregistrat in registrul bunurilor imobile.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Alecei, în cazul DVS executorul poate să fască un lucru, să bee un ciai, el nu este în drept să supună sechestru apartamentul, unde DVS nu sunteți proprietarul cuvenit.

15 сентября 2024