Sechestru pe automobil

9 сентября 2017 77

In 2016 am procurat un automobil pe procura generala. Acum am dorit sa-l inregistrez pe mine, dar la oficiul de inregistrare auto mi s-a spus ca pe automobilul dat este pus sechestru.
Spuneti-mi, va rog, cum sa procedez in acest caz? Unde se poate de achitat si cit timp va ocupa asta?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Юрисконсульт

Bună ziua!

Pentru a putea fi aplicat sechestru pe un anumit bun, este necesară existența unui temei juridic ( hotărâre, decizie, altceva).

Atâta timp cât nu ați fost informat despre aplicarea sechestrului, este dificil a crede că sechestrul respectiv există în realitate.

Succese!

12 сентября 2017