Sechestru pe casa

16 июня 2023 45

Buna ziua. In urma decesului tatalui, am intrat in posesia unei case. Cand am mers la Cadastru, am aflat ca casa este plasata sub sechestru si mi-au dat un nume doar. Cum pot afla care este cauza sechestrului si cum poate fi ridicat? Mersi.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Lăcrimioara.
Condoleanțe.
Probabil v-au dat numele executorului judecătoresc care a solicitat aplicarea sechestrului.
Posibil să găsiți datele de contact ale acestuia aici
https://www.unej.md/en/executori/1
Succes.

17 июня 2023
  • Адвокат
  • Иные правонарушения
  • Дорожные правонарушения

Buna ziua. Ați primit certificat de moștenitor? Cu el va adresați la organul cadastral și solicitați extras din registrul bunurilor imobile. În acest extras veți vedea numele/funcția persoanei, care a aplicat sechestru. Deja avind această informație veți putea clarifica situația

17 июня 2023