Service auto in fata casei

11 января 2018 73

Bună ziua. Spuneți, va rog, are cineva dreptul de a construi un service auto în nemijlocită apropiere (peste gard in fata casei, sector privat, casă unifamiliala) și dacă persoana respectiva are nevoie de acordul vecinilor și care sunt limitele și restricțiile pentru această situație. Mersi anticipat.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Адвокат

In principiu, ar trebui sa fie interzis.
Vedeti p.5.4. al Regulamentului de desfăşurare a activităţii de comerț în municipiul Chișinău.
Il gasiti aici:
http://chisinau.md/doc.php?l=ro&idc=511&id=19889&t=/Regulamente/Regulamentul-de-desfaurare-a-activitatii-de-comert-in-municipiul-Chiinau
Daca nu sunteti din mun. Chisinau, mergeti la primarie si cautati un regulament similar.

19 января 2018