Serviciu de alternativa

21 февраля 2020 21

Eu am fost încorporat în serviciul militar în termen, desi am prezintat documente care confirma ca religia nu-mi permite sa fac serviciul militar obligatoriu. Vreau sa trec la serviciul de alternativa. Ce sa fac, este posibil sa trec din serviciul in termen la cel de alternativa? Am refuzat sa depun juramantul.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Depuneți către administrație o asemenea cerere cu indicarea motivelor și circumstanțelor existente prin care solicitați strămutarea totodată

21 февраля 2020