Sotia a luat lucrurile din casa

21 июля 2018 77

Sotia a luat lucrurile din casa - tot ce a dorit ea! Eu am divortat de ea, iar cand am venit acasa, nu am gasit nimic! Ea mi-a luat actele, banii si alte lucruri fara aprobarea mea, deoarece eu eram plecat intr-o misiune pe o zi! Cum sa procedez eu in asa caz?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Adresați-va cu o plângere la poliție pe numele acesteia, totodată ar fi bine sa vă adresați in instanța cu o acțiunea privind partajul averii pentru a evita pe viitor alte neplăceri.

21 июля 2018
  • Юрисконсульт

D-l Ivan, e corect să vă adresaţi la poliţie pe cazul de furt, fost soţie poate să fie trasă la răspundere pe art. 186 CP, unde ea o să încerce să ducă tratative cu DVS ca să se împace, lege permite aşa ceva.

23 июля 2018