Sotul ameninta ca ma lipseste de avere si de dreptul de a fi cu copiii

22 апреля 2017 30

Ne certam cu sotul si vin unele amenintari din partea lui... Mi-e frica sa nu ma lipseasca de dreptul la averea care am acumulat-o impreuna..., de dreptul de a fi cu copiii. Ce se poate de facut pe plan juridic de a ma asigura ca nu mi se vor incalca drepturile?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Адвокат-стажер

Bună ziua, Elena.

Dvs sunteţi protejată de Codul Familiei.
Vedeţi art. 19-22 , 58-73 http://lex.justice.md/md/286119/
Dacă aplică violenţa asupra Dvs şi asupra copiilor adresaţi-vă cu o plîngere la poliţie.

25 апреля 2017