Stabilirea peste hotare cu domiciliul permanent a copilului minor

14 августа 2017 98

Pot sa ma stabilesc cu copilul minor peste hotare la domiciliu permanent fără acordul fostului soț. În urma judecății domiciliul copilului a fost stabilit cu mine, grafic de vizite a copilului nu a fost stabilit, pensie alimentara nu am cerut în urma judecății.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună Cristina,

Pe platformă puteți găsi mai multe răspunsuri privitor la întrebarea dvs în care noi am oferit răspuns că legislația în vigoare a RM nu permite stabilirea minorului cu domiciului în altă țară fără acordul celuilalt părinte indiferent de faptul că judecata a stabilit că copilul rămâne cu dvs... mai detaliat sau nu ați cerut pensia alimentară.

15 августа 2017