Stationare pentru livrarea marfurilor indicate in factura

14 октября 2020 210

Muncesc intr-o companie de distribuire a produselor alimentare. Aflandu-ma in orele de munca, am avut un punct de descarcare la adresa Bd. Moscova 2. Politia mi-a aplicat amenda pentru parcare neregulamentara, desi le-am prezentat factura si le-am explicat ca fac o livrare. In procesul-verbal politistii au indicat o adresa gresita, si anume Bd. Moscova 14 nu 2. Eu am refuzat sa semnez procesul-verbal si acesta mi-a fost expediat prin posta. Cum il pot contesta si care este procedura? Are rost sa depun contestatie sau nu?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Sigur ca are sens, locul săvârșirii contravenției are o deosebită importanță.

Depuneți o contestație suvdiviziunea unde activează agentul constatator, este indicat în procesul verbal.

Contestația dvs. împreună cu dosarul va fi expediat în instanța de judecată, ulterior veți fi citat pentru data și ora ședinței de examinare a contestației.

16 октября 2020