Sunt de patru ani la Paris, dar nu am viza in pasaport

8 июня 2018 15

Sunt moldoveancă si m-am căsătorit cu un bărbat francez. Sunt de patru ani la Paris, dar nu am viza in pasaport. Acuma vreau sa stiu daca pot pleca in Moldova cu certificatul de căsătorie si libretul de familie. Nu-mi pot face cartea de sejur - imi trebue viza pe șase luni, dar mi-i frica sa nu-mi puna deport si sa-mi pierd familia.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cu deplasarea și primirea la noi în țară nu e problemă, problemă e cu legislația EU Sau direct a Franței, din pacate noi nu o cunoaștem pentru a va putea furniza un raspuns.

6 сентября 2018