Sunt obligata sa lucrez 14 zile daca nu am semnat contractul de munca?

31 мая 2017 53

Buna ziua. As dori sa aflu daca persoana angajata, dar care nu a semnat niciun un contract, este obligata sa lucreze timp de 14 zile? Multumesc si o zi buna.

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Юрисконсульт

Buna ziua. Puteti lucra si mai mult de 14 zile.....obligat ( de cine?)??? Cel mai bine sa perfectati contractul de munca in urma acestuia aveti avantaje.

31 мая 2017
Diana Conea
  • Юрисконсульт

Probabil va referiti la faptul ca doriti sa lasati serviciul, neavind semnat un contract cu angajatorul.
Nu sunteti obligata :)

2 июня 2017