Suspendarea permisului de conducere

19 сентября 2024 0

Bună ziua. Soțului meu i-a fost suspendat permisul de conducere pe un termen de 6 luni pentru că a condus în stare de ebrietate. A fost de asemenea condamnat la 40 de ore de muncă neremunerată în folosul comunității. Dupa expirarea termenului menționat de 6 luni, cum poate soțul să recupereze permisul?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna d-na Ana, după expirarea termenului de 6 luni, soțul DVS trebuie să se adreseze organele competente de la polișia auto din localitate, ei o să-l îndrumeze ce se poate de făcut în așa caz, dar posibil o să trebuiască să susțină examene.

21 сентября 2024