Tanar specialist

15 декабря 2021 59

Buna ziua. In 2016 am absolvit universitatea. In timp ce eram studenta, periodic am activat pe timp de vara la gradinita. Atunci nu am primit niciun fel de beneficii ca tanar specialist. In 2020 am revenit in sistem ca tanar specialist si acum contabilul imi spune ca nu mai primesc nimic, pentru ca in studenție am activat si am vechime in munca. In codul muncii scrie ca te consideri tinar specialist doar 3 ani de la absolvire. La directia invatamant dau din umere, spun ca nu pot face nimic. Ce pot face in acest caz?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Ina, eu am o propunere cu chestiune ta să depui o cerere la Inspecția munsii, care v-a examina și v-a da un răspuns categoric, sunteți în drept da sau nu.

16 декабря 2021