Termenul de aflare in Moldova a autoturismului cu numere straine

8 августа 2024 0

Buna! Cand am intrat cu automobilul cu numere straine in Moldova, era aplicabil termenul maxim de 3 ani de aflare a acestor automobile pe teritoriul tarii. Inca nu am depasit acest termen de 3 ani. Acum legea s-a schimbat si termenul maxim este 180 de zile. Care lege se aplica in cazul meu?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna Sergiu, se v-a aplica ultima lege, unde este menționat termenul de 180 zile.

9 августа 2024