Testare tehnica auto

22 января 2018 35

Buna ziua! Toate impozitele (rutier si celelalte) au fost achitate la 21.12.2017, dar programul la Statia de testare auto nu functiona in ziua respectiva. M-am prezentat in luna ianuarie 2018, cind am gasit timp, dar mi-a fost refuzat din motiv ca taxele s-au achitat in 2017, iar acum peste 15 zile este deja 2018. Cit de legal procedeaza angajatii statiei testare auto? Ce e de facut?

Jurist comments 1

Gheorghe  Botezatu
  • Адвокат

Buna. Impozitul rutier oricum se achita pe fiecare an. Solutia la situatie depinde de faptul daca Statia de Testare a încasat de la Dvs. taxa pentru efectuarea testării tehnice la 21.12.2017.

23 января 2018