Tranzacție de împăcare

22 сентября 2021 90

Bună! Părinții mei au fost implicați într-un accident rutier și l-au dat în judecată pe cel care i-a lovit. La încheierea judecății, persoana vizată a fost declarată vinovată, dar părinții au iertat-o, întocmind o tranzacție de împăcare. Compania de asigurări refuză să plătească despăgubirile pentru dauna cauzată mașinii, invocând tranzacția de împăcare menționată. Este legal refuzul companiei de asigurări?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Marcela, das compania de asigurare e în drept să nu vă achite despăgubrile.

24 сентября 2021