Trebuie sa restitui banii în caz că nu mă întorc la serviciu?

3 июня 2018 35

Bună ziua. Acum 4 ani, după absolvirea colegiului de pedagogie, conform unei repartizări, am început activitatea la o grădiniță din sat. Respectiv am fost încadrată la categoria tinerilor specialiști care primesc indemnizații timp de 3 ani. Am primit prima tranşă de 6 mii lei, iar după un an de activitate, am ieșit în concediu de maternitate. Aşi dori să știu: acum trebuie sa continui activitatea la grădinița respectiva, sau deja am finalizat contractul dat?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
La momentul angajării ați semnat un contract, în acest caz urmează a fi studiat acesta că să fie posibil de a expune la acest capitol.

4 июня 2018