Trecerea frontierei de stat

15 мая 2021 24

Buna ziua, stimati juristi. Trebuie sa prezint probe in instanta, si anume informatii despre trecerea de catre o persoana a frontierei de stat. Cine si in ce mod poate obtine asemenea informatie? O pot face eu ca persoana fizica, sau am nevoie totusi de un avocat? Care este procedura pentru asemenea situatii? Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca e vorba de informații ce țin de dumneavoastră, o puteți obține contra cost de la poliția de frontieră.
Daca e vorba de date ale unei persoane terțe, urmează să solicitați ajutorul instanței de judecată sigur cu motivarea necesitatii obținerii acestei informații, astfel instanța va interveni dacă va considera necesară informația.

16 мая 2021