Unchiul a avut intentia sa-mi lase casa, dar nu a reusit, deoarece a decedat subit (omor)

8 сентября 2023 3

Buna ziua. Ultimii 7 ani am locuit, impreuna cu mama, in casa fratelui ei (unchiul meu). Am investit in aceasta casa mai mult de 8.000 Euro. Unchiul nu a avut copii, doar 3 frati si surori (inclusiv mama mea), iar 2 ani in urma unchiul a fost omorat. Eu am avut grija de toate cheltuielile legate de inmormantarea lui. Unchiul intentiona sa-mi instraineze casa, dar nu am avut suficient timp sa perfectam actele. A reusit doar sa perfecteze o imputernicire pe numele meu, care expira in 2026. Eu cu mama am continuat sa locuim in casa unchiului si dupa decesul lui. Ce sanse am sa recuperez, in cadrul procedurii succesorale, macar cheltuielile mentionate mai sus?

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Адвокат

Buna ziua,
Mostenirea dupa decesul unchiului a fost acceptată de către frații acestuia?
Îmi scrieți pe e-mail am întrebari de concretizare.

12 сентября 2023