Vânzare online de produse

17 марта 2024 3

Bună ziua! Eu aduc bunuri de peste hotare și le vând în Republica Moldova. Aș dori să legalizez această activitate.. Cum ar trebui să declar venitul dacă, de exemplu, cumpăr un bun cu 200, dar îl vând cu 250? Este necesar să păstrez toate încasările prin poștă, bancă, curier, plățile pentru marfă? Voi avea nevoie de facturi la marfă? Nu cunosc deloc acest domeniu și am nevoie de claritate, dacă mă puteți ajuta!

Jurist comments 1

Gabriel Diaciuc
  • Адвокат

Valeria, ar fi indicat să îți înregistrezi o Societate cu Răspundere Limitată, așa îți va fi mai ușor, dar și vei avea o activitate legală.
Poți să mă suni la 069992921 și îți explic la telefon gratuit mai multe aspecte relevante legate de înregistrarea companiei și distribuția profitului, impozite, fiscalitate... mai detaliat etc.

18 марта 2024