Vanzarea automobilului

18 апреля 2020 29

Pot sa vand masina daca e inmatriculata pe numele sotului, iar el nu se afla in tara? Exista vreo modalitate de a face actele?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

D-na Viorica, nu. Niceo organizație MRĂU n-a să se apuce de așa ceva, ei se tem de corupție, nuci eu nu vă sfătui, e статья уголовная .

20 апреля 2020
Alexandru Lungu
  • Адвокат

Doar dacă soțul va întocmi o procură pe numele dvs. ce vă împuternicește cu dreptul de vînzare.

Procura poate fi întocmită la ambasada sau consulatul Republicii Moldova din țara unde se află soțul dvs.

20 апреля 2020