Vânzarea drogurilor

2 апреля 2024 3

Bună ziua. Fostul meu soț, cu care avem un copil, a fost reținut de poliție când plasa droguri în ascunzișuri. Acum riscă de la 7 la 10 ani (art. 217/1 CP). Care e cea mai blândă pedeapsă la care poate spera? Este posibil ca termenul menționat să fie cel puțin scurtat? Cât ar costa serviciile unui avocat ca să-l reprezinte și asiste în proces?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Lia, vă răspunde un fost anchetator de la procuratură. În primul rân ex.soțul DVS a fost prin în flagrant, n-ați menționat dacă a fost arestat, dar nu-i nimica, el trebuie să recunoască vina și să închei un contract cu procurorul pe art. 364prim CPP, ce spune acest articol o... mai detaliat să vă scriu mai jos, în așa caz cauza în privința ex. soțului se v-a reduce cu o 1/3 din minima pedeapsă, dar se întîmplă când procurorii se stărui să-i pună la pedeapsă 1/3 din aximum. Acest lucru îl știu și avocații cu care ei apelează, dacă ați ajuns că DVS sondați acest lucru înseamnă, că ex.soțul este arestat și el nu are posibilitate să ducă tratative la libertate. Lui i-a fost prezentat un avocat din Oficiu, cărui e îi tot una de cleentul său. DVS dacă doriți să-i faceți un bine, puteți să apelați la o întrevedere cu ex. soțul, la P-13 și să aveți o întrevedere, se permite așa ceva, unde să-i explicați ce și cum, la întrevedere aveți dreptul să vă prezentați ca soția lui, fiindcă sunteți într-o familie, acolo nu pot să verifice, că sunteți în divorți. Le comunicați, că sunteți soția lui și aveți dreptul la o întrevedere. El e în drept să se dezică de avocatul său și să apeleze la un alt avocat spus de DVS. Costul avocatului de la început pot să vă coste la vreo 3 000 lei, mai departe o să vă înțelegiți, ce și cum. Singuri puteți să faceși socoteala cât o să vă coste 7 ani din 1/3 și tot așa. Eu pot să vă orientezi la un avocat din Chișinău îi spune Victor 069191710. Îi spuneți din partea lui Mihail, ex. achetator la ....... ni. Ne cunoaștem foarte bine, eu un avocat bun.

3 апреля 2024
  • Адвокат

totul depinde de calificare și de probatoriu.....de asemenea, în cazul constatării vinovăției, există criterii de individualizare a pedepsei.........pentru detalii puteți să mă apelați........pot să-i acord asistență juridică pentru un onorariu minim......... 069615655......

3 апреля 2024