Vecini gălăgioși

25 июня 2024 3

Buna ziua! Am vecini gălăgioși, care asculta muzică zilnic în orele permise de lege, însă sunetul e atât de mare că formează disconfort. Sunt la etajul 5 și muzică e de la etajul 3. Cum să procedăm? Suntem gata să dăm în judecată proprietarul pentru disconfortul creat de chiriașii lui zgomotoși.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт

Buna ziua dl. Mihail, DVS sunteți în drept să vă adresați cu o cerere la Inspectoratul de poliție din raionul, unde locuiți. Pentru a fi sancționați așa vecini și mai departe în instanță, altă procedură nu este.

26 июня 2024